Vaše farma investuje

 

Když se ruka k ruce vine…

Dovolujeme si Vám představit uzenářskou manufakturu, nazvanou Vaše Farma. Možná nás už znáte: sídlíme v Černošicích a zaměřujeme se na výrobu kvalitních masných produktů. Proč manufaktura? Slovo manus (latinsky ruka) jasně říká, že ruční práce je základem naší výroby. Dodejme to vskutku podstatné: při výrobě našich dobrot používáme ty nejkvalitnější suroviny, což se týká především masa a koření. Našli jsme staré receptury z první republiky a ty ještě podpořily naši lásku k řemeslu. Zákazníci si nás brzy našli, naše dobroty začaly jít rychle na odbyt.

Kvůli povzbudivě vysoké poptávce po našich šunkových výrobcích a uzených masech jsme museli zvýšit objem výroby. Nutně jsme tedy potřebovali zakoupit novou vakuovou masírku s dostačující výrobní kapacitou. Současně bylo třeba vyměnit dosavadní, notně zastaralou chladicí technologii, jež dodnes leckde ještě šlape, snad od časů Husákových mastných hrnců. Použití naší nové chladicí technologie (s nesrovnatelně lepší izolací chladicích boxů) přináší výrazně nižší spotřebu elektrické energie. Při tvorbě věru dobrého jídla pro Vás setrvale myslíme i na ochranu našeho životního prostředí.

Vybudovali jsme nový chladicí box na skladování a expedici našich výrobků. Díky tomu jsme zvýšili skladovací kapacitu a zejména hygienickou úroveň skladování. V zájmu rychlé a cílené distribuce jsme zakoupili dodávkový automobil Peugeot Boxer pro rozvoz našich výrobků koncovým zákazníkům a také pro prodej na farmářských trzích. Znamenalo to mimo jiné také nové pracovní místo pro zaměstnance na expedici a rozvoz.

Chceme naplnit Vaše představy o kvalitním jídle, o opravdovém potěšení z našich pochutin. (Snad se Vám už v této chvíli, jak se říká, sbíhají sliny.) A k tomu jsme nutně potřebovali podat pomocnou ruku. Tento náš cíl jedinečným a velkorysým způsobem podpořilo a pomohlo realizovat Místní partnerství MAS Karlštejnsko, kterému bychom chtěli touto cestou poděkovat za skvělou spolupráci. Na základě konzultací a odborného vedení se nám podařilo z vyhlášené Výzvy č. 3, SCLLD „Via Carolina“, v Programovém rámci PRV, získat dotaci ve výši 625.430 Kč na výše uvedené investice. Tímto způsobem Místní partnerství již několik let pomáhá k rozvoji regionu od Černošic až po Hořovicko.

Petr Střítezský – jednatel

Salumi s.r.o.